Don Sphynx

               ABRAKADABRA´S MELODY BLUE " YOKO " - modrá zelenooká mačka Don Sphynxa (DSP a), narodená 27.09.2004.
Yoko je prvou mačkou svojho druhu dovezenou do Slovenskej republiky. Jej prednosťou je vynikajúca povaha, absolútna bezsrstosť a výborný typ, čo sú základné predpoklady špičkovej kvality jej budúceho potomstva. Yoko pochádza z testovaného chovu a je negatívne testovaná na FIV a FeLV. V našej chovateľskej stanici máme aj nepríbuzného kocúra Don Sphynxa - Abrakadabra´s Universe. Očakávame, že tento pár Don Sphynxov bude svojou kvalitou ( ich PP vydala priamo Plemenná kniha v Saint - Petersburgu ) úspešne reprezentovať nové plemeno Don Sphynxov, nielen vlastnou prezentáciou, ale predovšetkým kvalitou potomstva, lebo sú " priekopníkmi " chovu Don Sphynxov v Slovenskej republike. Vzhľadom na neustále sa zvyšujúci počet ľudí alergických na srsť, môže byť tento unikátny druh bezsrstej mačky skvelým riešením.  Yoko si v súčasnej dobe užíva pokoj ako kastrátka :-)
Abrakadabra's Melody Blue

farba: DON SPHYNX blue
Preukaz pôvodu

                                                                                              Naše mačky

Don Sphynx

                 V máji 2013 sme si z Čeljabinska doviezli novú mačičku do chovu Sirena Krasa Shagola, vo farbe modrý bicolor ( DSP a 03 ),
narodenú 5.novembra 2012. V roku 2013 získala na troch výstavách 3x CAC a nomináciu , čím splnila podmienky pre udelenie titulu
šampion. „ IRA „ ako ju voláme je veľmi milá, prítulná a rozumná mačička, verím, že to bude veľký prínos pre náš ďalší chov.
Je negatívne testovaná na FIV a FeLV.
16.5.2013 070- srdiecko kopie
IMG_7684- Ira
Rodokmen_blacked
                                                                                             
Don Sphynx

               DAKOTA  Sdyron - je dcéra zo spojenia intešampiona Car Peter Pan a šampionky Sirena Krasa Shagola. Dakota je skvelá, mohutná harlekýnka s krásnymi zelenými očami. Je negatívne testovana na FIV, FeLV, Feline herpesvirus, Chlamydophila spp. ,Mycoplasma spp. a Streptococcus canis.
Dakota1
PP Dakota - kópia
Dakota2

                                                                                             
Don Sphynx

               DIDO  Sdyron - je sestra DAKOTY , krásna, zelenooká , jemnejšia čierna mačka s point genom.  Je negatívne testovana na FIV, FeLV, Feline herpesvirus, Chlamydophila spp. ,Mycoplasma spp. a Streptococcus canis.
Dido1
PP Dido-kopia
Dido2


                                                                                             
Don Sphynx

         HIM  Sdyron - je dcéra interšampiona Abrakadabrasˇs Universe a šampionky Sirena Krasa Shagola. Him je krásna bikolorka so zelenými očami a point génom.  Je negatívne testovana na FIV, FeLV, Feline herpesvirus, Chlamydophila spp. ,Mycoplasma spp. a Streptococcus canis.
Him
PP Him - kópia
Him1